Hlavní menu

Školení řidičů a obsluh stavebních strojů

Autoškola a akreditované školicí středisko

Nabízíme výuku a výcvik v řízení motorových vozidel pro skupiny A, B, C, D, E dle zákona 247/2000 Sb. ve znění pozdějších předpisů.

Naše autoškola je rovněž „Akreditované školicí středisko řidičů“ pro skupiny C, C + E, D, D + E pro vstupní a pravidelné školení řidičů pro „Průkaz profesní způsobilosti řidiče“ dle zákona č. 247/2000 Sb. § 46 §52c.

Provádíme též školení řidičů referentů buďto u zákazníka nebo v naší autoškole.

Dále nabízíme pravidelné školení obsluh stavebních strojů.


Profesní školení

Od 1.4.2008 se zásadně změnilo povinné školení řidičů nákladních automobilů a autobusů co do rozsahu, co do osob, kterých se dotýká pravidelné školení.

Povinnost školení podle tohoto zákona vztahuje na řidiče vozidel, kteří řídí vozidlo k jehož řízení opravňuje řidičské oprávnění skupiny C, C+E, D a D+E nebo podskupiny C1, C1+E, D1 a D1+E nebo řidičské oprávnění uznávané jako rovnocenné.

Pravidelné školení pro držitele nového průkazu profesní způsobilosti řidiče bude následovat nejpozději do roka po vydání nového profesního průkazu a to v rozsahu vždy 7 hodin ročně. Akreditované školicí středisko je povinno ohlásit 5 dní předem krajskému úřadu jmenný seznam účastníků školení.

NOVINKA OD 1.8.2011 – profesní průkaz za 35 hodin „obnovovacího školení“

Novela zákona č. 247/2000 Sb. umožňuje získání profesního průkazu po absolvování 35 hodin školení. Novinka se týká pouze těch řidičů, kteří získali řidičské oprávnění skupin C, C + E,C1 nebo C1 + E do 10.9.2009 nebo řidičské oprávnění skupin D, D + E, D1, D1 + E do 10.9.2008.